סיפורי משפחות - משפחת ברלינר

גיא (42),  אביטל (41),  רותם (14), נטע (12.6), ניצן (6.6), עמית (4)  

אביטל נולדה וגדלה בפתח תקווה. הייתה פעילה ב"הנוער העובד והלומד" והתגייסה לנח"ל. את השירות הצבא העבירה בקיבוץ גרופית שבערבה, שם גם פגשה בגיא ובהרבה מהחברים שמלווים אותה עד היום. השירות  היה נפלא.

גיא גדל בהוד השרון. היה פעיל ב"הנוער העובד והלומד" ועסק בפעילות חברתית. אחרי התיכון התנדב לשנת שירות בגרעין שהוא וחברים הקימו בבאר שבע. "הפעם הראשונה שנתקלתי בנוער שרק עובד ולא לומד כלל.  זו הייתה התנסות מאוד מעניינת ומאתגרת, והמפגש עם אוכלוסייה שונה היה מרתק."  אחרי שנת השירות התגייס לנח"ל. 

לאחר השירות הצבאי נסעו לטייל. אביטל טיילה תחילה לבדה בתאילנד ובנפאל, וכשגיא הצטרף הם טיילו יחד בהודו וביפן. לאחר הטיול הם חזרו לירושלים וכעבור שנתיים נִשאו.    

גיא למד מתמטיקה ופיזיקה בגבעת רם בירושלים. בשנת  97' החל לעבוד ב"אינטל" ירושלים ונשלח לארה"ב למשך שנתיים עם המשפחה מטעם החברה. כשחזר התמנה למנהל מחלקה בתחום ההנדסה ב"אינטל" קריית גת. אביטל למדה חינוך מיוחד במכללת דוד ילין, ובמשך 12 שנה הייתה מורה במחלקה האונקולוגית בבית החולים "הדסה" עין כרם. "אי של שפיות בתוך כל העצב. אחת החוויות המשמעותיות ביותר בחיי." במהלך שהות בארה"ב למדה אביטל קרמיקה, וכשחזרה לארץ החליטה לפתוח את צבע'לה – סטודיו לקרמיקה, ובו היא מעבירה חוגים בקרמיקה.

גרו בשנים הראשונות במודיעין: "היינו מחלוצי מודיעין",  לאחר עשר שנים במודיעין נסעה המשפחה לשנתיים לפורטלנד ואריזונה שבארה"ב מטעם "אינטל". "מתנה של שנתיים. התנסות שמאוד מגבשת מבחינה משפחתית. סוף שבוע ארוך שכולו מוקדש רק למנוחה ולמשפחה." 

איך הגיעו ל"קשת" מזכרת בתיה?

אביטל: "חיפשנו משהו שונה מחינוך המקובל. רצינו שניצן יקבל גם יותר ידע וגם יתחנך על ערכים נוספים, כמו סובלנות." נוכחותו של ניצן ב"קשת" מורגשת ומשפיעה על כל חיי המשפחה: ניצן מספר את סיפורי פרשת השבוע שהוא לומד, ועורך קידוש בימי שישי.  גיא ואביטל מספרים שההחלטה לשלוח ל"קשת" הייתה בגלל בית הספר, אבל במשך הזמן הם גילו גם את הצד הקהילתי שיש בבית ספר והם נהנים ליטול חלק בפעילויות שונות. 

דת/ אלוהים: אביטל: "מאמינה במשהו, אבל לא באלוהים. אלוהים נתפס כמשהו דתי ואין לי חיבור לדת."  גיא: "אני מאמין, אבל אנחנו חילונים לגמרי."