סיפורי משפחות - משפחת זלמן

דודו (36) ציפי (34) אביתר (6) גן "אולגה" רננה (3) מעון "קרי צרפתי"

ציפי נולדה בקריית אונו למשפחה דתית, למדה באולפנת "צפירה" של "בני עקיבא", עשתה שנתיים שירות לאומי: שנה במרכז OU (Orthodox Union), בו ארגנה התנדבויות לנוער שבא לשנה מחו"ל, ובשנה השנייה הייתה מדריכת הכשרה של "בני עקיבא" העולמית. למדה שנה במדרשה בקיבוץ עין הנצי"ב, ולאחר מכן לתואר ראשון בעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר-אילן ותרפיה באמנות בסמינר הקיבוצים. כיום עובדת כמטפלת באמנות במכון פרטי באשדוד ובגן של ילדים אוטיסטים.

דודו נולד בירושלים למשפחה דתית. למד בתיכון התורני "הימלפרב", ואחריו דחה את הגיוס בשנה לטובת הכנה לצבא בשילוב חיי חקלאות במכינה הקדם-צבאית ביתיר ("חלבתי שם המון פרות"). התגייס לשריון ושירת כתותחן וכמט"ק. למד לתואר ראשון במדעי המחשב במכללת "הדסה" בירושלים, וכיום עובד בתל אביב בחברת היי-טק.

היכרות:

חברה של ציפי יצאה עם חבר של דודו מהצבא, ראתה את דודו ומיד חשבה על ציפי עבורו. במשך שנה חיו על קו קריית אונו–ירושלים עד שהתחתנו ועברו לגור בקריית אונו.

איך הגיעו ל"קשת" מזכרת בתיה?

חברים טובים מקריית אונו חרשו את כל הארץ בחיפוש אחר מקום מגורים, מצאו את מזכרת והציעו לציפי ודודו להצטרף. בהתחלה הם לא החשיבו את ההצעה כרלוונטית, אך אחרי שבועיים מצאו את עצמם מטיילים פה באתרי בנייה. הם אהבו את ההיסטוריה, את האווירה הייחודית של המקום, את זה שהוא קטן ואינטימי, והיו מרוצים מהמיקום. במהלך השנים שמעו דברים טובים על "קשת", התחברו לרעיון, וכצעד ראשון שלחו את אביתר לגן "קשת".

משהו מפתיע לגלות עליכם: לדודו זיכרון פנומנאלי לפרטי תרבות ובידור שוליים (יותר או פחות), החל במוזיקה עברית וכלה בקולנוע. ציפי: "התאהב בי פעם דולפין" (לא, זו לא טעות דפוס!) במהלך צלילה עם דולפינים באילת, הסתובב סביבה דולפין אחד ולא הניח לה, עד כדי כך שהמדריך ביקש שתצא מהמים. אחר כך היא שמעה מדריכים אחרים מדברים: "שמעתם על הדולפין שהתחיל היום עם בחורה?".