סיפורי משפחות - משפחת חיים

ורד (34), אבי (37), עידו (5) בגן "רימון", אביב (בת 2.5) בגן הקיבוצי, טל (בת חצי שנה) ב"אגדת גן".

ורד נולדה באשדוד למשפחה חילונית, אך הכירה את אורח החיים הדתי ממשפחת אימה, שם נהגו לבלות בשבתות ובחגים. בצבא שירתה כמדריכת אב"כ, לאחר מכן למדה הנדסת תעשייה וניהול ב"שנקר", אימון והנחיית קבוצות ו לפני חמש שנים הקימה עסק עצמאי - מלווה ארגונים בתהליכים - בשיתוף עם חברה לייעוץ ארגוני ("היא ממש טובה במה שהיא עושה," מפרגן אבי). משכימה קום ויוצאת לתל-אביב.

אבי נולד למשפחה חילונית בחולון, ונמצא עדיין בקשר עם החברים מכיתה א'! היה פעיל מאוד בצופים ("זה היה המפלט"). שירת ביחידת מגלן בצנחנים. עם שחרורו תכנן ללמוד וטרינריה, אך ניסה את התחום של קרקע ומים והתאהב בו (חקר את ההשלכות של ייבוש החולה). למד לתואר ראשון ושני בפקולטה לחקלאות בתחום של קרקע ומים. כיום עובד כיועץ בחברה להנדסה בפתח תקווה, בנושא של זיהומי קרקע.

היכרות:

כשהיה בן עשרים ושבע חיפש אבי דירה בתל-אביב, וחבר הציע לו לגור בדירה לידו כשותף לשתי בנות, אחת מהן הייתה ורד. אחרי חצי שנה של יחסי שותף-שותפה הופתעו לגלות שיש כאן משהו אחר, שינו סטאטוס והפכו לזוג.

בשנת 2006 יצאו לירח דבש מאתגר במיוחד: התחילו במרכז אמריקה ונקלעו לסופה בגואטמלה. נתקעו במשך שבועיים בכפר מרוחק והתקיימו על לחם וריבה. לאחר שחולצו נסעו לנוח במקסיקו, אך שם נקלעו להרפתקה חדשה: הוריקן "וילהלמה", אותו שרדו בבית מלון שננטש. ברחו לארה"ב רטובים ומלוכלכים...

איך הגיעו ל"קשת" מזכרת בתיה?

גרו חמש שנים בכרמי יוסף ובזמן זה חיפשו בית באזור. הגיעו למזכרת בתיה והתאהבו בבית ממבט ראשון. הצטרפו ל"קשת" בגלל החינוך: "רצינו נגיעה בדת ובערכים של סובלנות וגיוון". שניהם "מאוד מרוצים".

משהו מפתיע לגלות עליכם: בעליית הגג של ביתם המשופץ השאירו הדיירים הקודמים שולחן סנוקר ענק עם כל האביזרים, התאורה והאווירה המתאימה לערב אפלולי.

חוויה משמעותית: השבת שלנו: בימי שישי ארוחת ערב אצל המשפחות, בשבת מטיילים.