סיפורי משפחות - משפחת ליבר

אוֹרי (31), רחלי (31), רן בגן "רימון" (5.5), עומר (2.5), ספיר (3 חודשים), מאי (כלבה מעורבת)

עברו למזכרת בתיה לפני ארבעה חודשים.

רחלי נולדה בבני ברק למשפחה דתית לאומית. היא למדה שם בתיכון, המשיכה בלימודים במדרשת "מגדל-עוז" ועשתה שנתיים שירות לאומי. למדה ספרות באוניברסיטת בר-אילן (עם גיחה לטיול במזרח). עבדה שנה כגננת, למדה דרמה-תרפיה. עבדה כמורה לדרמה בבית ספר, עכשיו בחופשת לידה.

אוֹרי נולד ברמת גן למשפחה דתית. למד ב"מדרשיית נֹעם" בפרדס חנה, התחיל ללמוד בישיבת ההסדר "חיספין", אך עזב כיוון שהתקבל לתוכנית "תלפיות" של צה"ל. עבר שלוש שנים אינטנסיביות של לימודי פיזיקה ומתמטיקה, כולל טירונות קרבית, ועבד במשרד הביטחון. לאט לאט התרחק מהדת. לפני שלוש שנים השתחרר מצבא קבע ומאז עובד בתעשייה האווירית בבאר יעקב.

היכרות:

נפגשו בכיתה ז' במחנה קיץ של "בני עקיבא", הלכו יחד לחפש מדורה. אוֹרי הציע לרחלי חברות אך היא סירבה. כעבור שבע שנים יצר אוֹרי קשר, יצאו שלוש שנים והתחתנו בחתונה דתית. בהדרגה עזבו את הדת, כל אחד בתהליך אישי משל עצמו.

איך הגיעו ל"קשת" מזכרת בתיה?

גרו ברמת גן ואחר כך ברחובות. ניסו להשתלב שם בבית כנסת, אבל זה לא היה זה. חיפשו חינוך מעורב לילדים, וגם לרחלי היה חסר "משהו". בסוף עברו יחד עם חברים (משפחת טפליה - בקרוב במדור) מרחובות. מאוד מרוצים: "מאפשר ללכת לבית הכנסת. מרגיש כמו מקום להשתקע בו, אנשים נחמדים".

תפילה או מפגש? מפגש. מחוברים רגשית לדת - "געגוע לדברים שעליהם גדלנו". מתחברים דרך הטקסים, לדוגמה, קריאת שמע: "מרגיע לפני השינה".

משהו מפתיע לגלות עליכם: אוֹרי נסע לנפאל לחודש אחרי שרן נולד. רחלי מפרגנת עד היום: "לא היה לו טיול אחרי הצבא". רחלי רכבה על אופנוע שאוֹרי קנה לה.

השבת שלי: נוסעים להורים לשבתות שלמות. רחלי הולכת למניין המשתף, מתכננים לטייל.

תרומה לקהילה: רחלי הצטרפה לצוות באל"י והשתתפה בהצגת חנוכה בגן.

כותבים: אורי וליאת נוי, לילך ענתי